Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
leniak napisał:
no dobra wiec po pierwsze wiesz co to jest sukcesja apostolska? to jest taki ciąg w tym wypadku Karol Wojtyła - Franciszek Macharski - Józef Żyćiński... proponowałbym - radziłbym tę linię sukcesji szanować jednak a wraz z linią i osoby w tej linii ... Parafia której proboszczem został ks. Marek liczy 2500 mieszkańców, ma dwa kościoły filialne i wikariusza, czyli jest wieksza niż czerniejowska... ... nie chcę tego pisać wprost ale nie wystawiacie ks. Markowi dobrego swiadectwa - nie tylko poprzez głupie wpisy na forum tym czy innym ... nie chcę pisać bo sadzę że zaognianie sytuacji nie jest dobre ale denerwuje mnie jechanie po biskupie i kłamstwa do których sie uciekacie w postach... ... wczoraj byłem u spowiedzi i nie chcę się dać ponieść gniewowi - apeluję o umiar proszę.
Bardzo mądre słowa...POPIERAM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cyrulik napisał:
Kolega lub koleżanka używa pokrętnej retoryki, a przy tym ujawnia braki w wiedzy o swoim Kościele, o którym tak gorliwie chce decydować. Polecam, aby uzupełnić podstawowe wiadomości. Najprościej skorzystać z Katechizmu Kościoła Katolickiego i ostudzić swoje emocje. KKK 813-815: W paragrafie 3: Kościół jest jeden "Święta tajemnica jedności Kościoła" "813 Kościół jest jeden ze względu na swoje źródło: "Największym wzorem i zasadą tej tajemnicy jest jedność jednego Boga Ojca i Syna w Duchu Świętym, w Troistości Osób". Kościół jest jeden ze względu na swego Założyciela: "Syn Wcielony, Książę pokoju, pojednał wszystkich ludzi z Bogiem przez krzyż swój, przywracając wszystkim jedność w jednym Ludzie i w jednym Ciele". Kościół jest jeden ze względu na swoją "duszę": "Duch Święty, który mieszka w wierzących i napełnia cały Kościół oraz nim kieruje, jest sprawcą tej dziwnej wspólnoty wiernych i tak dogłębnie wszystkich zespala w Chrystusie, że jest zasadą jedności Kościoła". Jedność należy więc do istoty Kościoła: Jaka zdumiewająca tajemnica! Jest jeden Ojciec wszechświata, jest jeden Logos wszechświata, a także jeden Duch Święty, wszędzie ten sam; jest także jedna dziewica, która stała się matką, i chętnie nazywam ją Kościołem. 814 Od początku ten jeden Kościół ukazuje się jednak w wielkiaj różnorodności, która pochodzi zarówno z rozmaitości darów Bożych, jak i wielości otrzymujących je osób. W jedności Ludu Bożego gromadzi się różnorodność narodów i kultur. Wśród członków Kościoła istnieje różnorodność darów, zadań, sytuacji i sposobów życia: "We wspólnocie kościelnej prawomocnie istnieją partykularne Kościoły, korzystające z własnej tradycji". Wielkie bogactwo tej różnorodności nie sprzeciwia się jedności Kościoła. To grzech i ciężar jego konsekwencji zagraża nieustannie darowi jedności. Apostoł wzywa więc do zachowania "jedności Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój" (Ef 4, 3). 815 Jakie są więzy jedności Kościoła? "Na to. . . wszystko przyobleczcie miłość, która jest więzią doskonałości" (Kol 3,14). Jedność Kościoła pielgrzymującego jest zapewniana także przez widzialne więzy komunii: - wyznanie jednej wiary otrzymanej od Apostołów; - wspólne celebrowanie kultu Bożego, przede wszystkim sakramentów; - sukcesję apostolską za pośrednictwem sakramentu święceń, która to sukcesja strzeże braterskiej zgody rodziny Bożej." Ciekawe, że w tej samej części katechizmu następne fragmenty poruszają temat braku jedności. Widać, podobnie jest u parafian w Czerniejowie, poruszonych ideami demokracji. Ale przecież Kościół nie jest kościołem parafian, pewnie świętych i gorliwych, nie jest kościołem ks. Marka, czy ks. abpa; ale na pewno jest Chrystusowy, a o przynależności do niego świadczy jedna nauka przekazywana przez pokolenia. Jeszcze raz odwołuję do KKK i serdecznie pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafianie mają w sobie wiarę, czyli też maja w sobie Boga,Chrystusa i Ducha Świętego!! ja wiem że jestem żywym kościołem i to ode mnie zależy jakim! Parafianie Czerniejowa chcą wiedzieć dlaczego w tak brutalny sposób zastał nam skradziony proboszcz , że się nikt z nim pożegnać nie zdążył i dlaczego za swoje dobre sprawowanie , zamiast w jakiś miły sposób awansować, został przeniesiony do takiej parafii w której za przeproszeniem dziada z babka brakuje? To ludzi boli najbardziej i chyba zrozumiałe , że jak się Kogoś szanuje i kocha to się źle dla niego nie chce!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wujek adolf napisał:
Prawdziwy Ciemnogrod.Typowy mentalny ciemnogrod,jedni morduja noworodki drudzy ubustwiaja swojego kaplana.Ludzie moze zastanowcie sie zanim napiszecie kompletne bzdury i przestancie sie osmieszac!!!!!!!!!
posłuchaj człowieku jezeli nie wiesz o co chodzi to poprostu sie nie udzielaj i od ciemnogdodów nie wyzywaj !!!! jak taki z ciebie jasnogród, pokazałeś swoja jasność że aż mnie mdli............
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga "lublinianko" z Głuszczyzny jeśli taka jesteś mądra majac mgr. to powinnaś wiedzieć że za zniesławienie to no... rozumiesz czy mam ci wytłumaczyć nie pisz tak i nie podawaj nazwisk bo zobaczysz ...nie chcę ale jeśli jeszcze raz obazisz kogoś to mam to wszystko skopiowane i nawet Pan Kazio ... ci nie pomoże i cały jego skład !!! Wielka mi z ciebie nauczycielka !!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem za zmianami i nawet taka pani która nawet na http://www.youtube.com/watch?v=HLhka4Utk2Y super sie wypowiada to i tak ma poparcie starszej parafi Już kiedyś biskup zmienił swoją zmiane ale ludzie to nie dla ksiedza M.......chodzę do kościoła tylko dla tego że jestem katolikiem i szanuje księdza M i modlę sie za księdza K bo szkoda mi go z całego serca że go tak przywitali inni typu Kazio....i inni nie chodźący a protestująci i dziwie sie dlaczego pan S z Tvp Lublin nie Zapytał sie nikogo Z młodzieży tylko odrazu do was poleciał !!!! Parafia to nie tylko wy protestujący ale i ja i inni którzy sa innego zdania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
było mówione, że ks. Podstawka może przyjść do parafii w Czerniejowie ale pod jednym warunkiem...jako pomocnik ks. Marka... żarty jakieś? Ks. Podstawka jest kanonikiem i miałby być podwładnym?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ksiądz Podstawka wykaże się jako gospodarz a nie pasożyt żerujący na ciężkiej pracy innych. [/quote] Dlaczego obrazasz człowieka skoro gi nie znasz? Ks. Marek Cię tego nauczył? Gratulacje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
teraz sprawa ks. Podstawki...tutaj też trzeba wszystko przedstawić jak jest...dzisiaj się dowiedziałem że ks. Podstawka rozmawiał z przedstawicielami protestu...chcieli się od niego dowiedzieć jakie ma plany w sprawie parafii...wymienił takie punkty: 1. On kosić trawy nie zamierza wokół plebani i kościoła - gdy był ks. Marek zawsze on kosił gdy nikt nie mógł przyjść z pomocą - jest kosiarka samobieżna jak i ciągniczek kosiarka...ks. Podstawce by się coś stało gdyby miał się ruszyć trawę wykosić? 2. Płatny parking - kto to widział żeby ksiądz chciał parkingowego zatrudniać żeby opłaty za to pobierać? 3. Na plebani chce zrobić rozgłośnie radiową - może jeszcze będzie chciał burdel postawić? 4. Służba cmentarna - na co to komu? 5. Zakonnice do sprzątania kościoła - zawsze 3 czy 4 osoby sprzątały co tydzień i jakoś nikt nie płakał że było źle 6. Opłaty comiesięczne od każdej rodziny - to już chyba najgorsza głupota jaka mogłaby być [/quote] Dowiedziałem się.... rozmawiał..... chcieli się dowiedzieć.......itd itp. Ktos coś beknął a Ty twierdzisz że tak było. Tak samo jak bezczelne kłamstwa o długach. Nie rozmawiałeś, nie pytałeś go, to nie roznoś plugawych plotek! Co do pkt 3 to szkoda gadać. Widać ks. Marek Cię doskonale nauczył kultury. Rozgłosnia to fajny pomysł. Daje pracę ludziom i pieniądze. Pkt. 4 zapytajcie go jak przyjedzie. Pkt. 5 czy to źle że ludzie nie będą musieli sprzątać? Pkt. 6 Większego kłamstwa nie mogliście wymysleć. A na koniec to dobrze że zmienią wam księdza. Może się trochę kultury nauczycie. Co za postawę soba prezentujecie? Kim wy jesteście? Żal mi was. A księdzu Podstawce współczuję takiej parafii. Jesteście żałośni ludzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
człowieku 2500 ludzi to liczy parafia Czerniejowska a ta do której został wysłany ks. Marek liczy 52 osoby jest to 16 gospodarstw a tam dzwonnica jest większa niż kościół i jak nie wiesz to nie wygaduj głupot i się opanuj!!!! [/quote] Kłamiesz http://www.kuria.lublin.pl/cgi-bin/parafia.cgi?ID=101682 tu jest napisane że 2500
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiadam Wam, ukorzcie się, albowiem hańbą okrywacie lud pracujący Czerniejowa. Azaliż godzi się to, by maluczcy nastawali na wolę księcia Kościoła?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hub napisał:
w Czerniejowie analfabeci...
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. nie liczy się nikt ze słowem ludzi tylko próbuję się z nich zrobić idiotów. kto z was miał by odwagę postawić takiej potężnej instytucji jaką jest kościół. teraz wiara stała się produktem na sprzedaż nie liczą się ludzie ważne zęby dawali datki!!! prawie za każdy sakrament trzeba płacić niby co laska ale nie mniej nisz........zł. niedługo to i za spowiedź będziemy płacić!!! za pobyt na cmentarzu a nie tylko za miejsce choć cmentarz należy do parafii a nie do danego księdza. ludzie czemu żyjecie w ciemnocie nie widzicie co się dzieje!!! oni maja odwagę o tym mówić otwarci a wy ich tylko potraficie krytykować. mówicie ze sprzeciwiają się wierze i ze to tworzy się niby "sekta" nie prawda więcej czasu spędzają na modlitwie niż nie jeden z was. niektórzy ludzie mówią ze wstydzą się mieszkać w Czerniejewie świat jest duży nikt was na siłę nie trzyma ja osobiście proponuję Afrykę tam dorównacie inteligencją waszym sąsiadom z wioski. Trzeba dać poszanowanie ludziom którzy wieżą w to co robią.i ich poświęceniu.którzy mim prac polowych znają chwile żeby poruszyć zatwardziałe serce arcybiskup lubelskiego. trzymam kciuki żeby im się udało !!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
eremita napisał:
Powiadam Wam, ukorzcie się, albowiem hańbą okrywacie lud pracujący Czerniejowa. Azaliż godzi się to, by maluczcy nastawali na wolę księcia Kościoła?
Każdy człowiek jest omylny a Książek jak go nazywasz też jest człowiekiem ludzkie jest popełniać błędy ale jak sam mówi godni i z twarzą należy z nich wychodzić. Każdy człowiek jest przed bogiem równy nie ważne jaką frukcie pełni tu na ziemi. każdy będzie sądzony według własnych grzechów każdy bierze odpowiedzialność za siebie i za swoje czyny. zacznij czytać biblię potem udaj ze ją cytujesz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leniak napisał:
no dobra wiec po pierwsze wiesz co to jest sukcesja apostolska? to jest taki ciąg w tym wypadku Karol Wojtyła - Franciszek Macharski - Józef Żyćiński... proponowałbym - radziłbym tę linię sukcesji szanować jednak a wraz z linią i osoby w tej linii ... Parafia której proboszczem został ks. Marek liczy 2500 mieszkańców, ma dwa kościoły filialne i wikariusza, czyli jest wieksza niż czerniejowska... ... nie chcę tego pisać wprost ale nie wystawiacie ks. Markowi dobrego swiadectwa - nie tylko poprzez głupie wpisy na forum tym czy innym ... nie chcę pisać bo sadzę że zaognianie sytuacji nie jest dobre ale denerwuje mnie jechanie po biskupie i kłamstwa do których sie uciekacie w postach... ... wczoraj byłem u spowiedzi i nie chcę się dać ponieść gniewowi - apeluję o umiar proszę.
Panie Leniak obserwuje Twoje wpisy od dłuższego czasu, jako pierwszy skomentowałeś decyzję personalną dot. ks. Podstawki z 23.06.2009 i nie uznałeś jej jako karę tylko jako odsunięcie od mediów. Daje sie zauważyć że jesteś z bliskiego kregu Życimskiego i Podstawki. Nie wiesz jak wygląda sprawa od strony parafian z Czerniejowa, a o Podgórzu masz tylko dane statystyczne. Wybiesz sie w plener człowieku zobacz parafie w Czerniejowie i w Podgórzu, to Ci sie może rozjaśni, a Wczorajszy Kurier czytałeś? Osobie duchownej(lub z bliskiego kręgu) nie przystoją takie wypowiedzi, ale to nie ja będe Cię za to rozliczać. Kościół to wspólnota ludzi i należy się z nimi liczyć bo to oni go tworzą a nie sam Życimski i jemu podobni. Księrza składają śbuby posłuszeństawa a parafianie takich ślubów nie składają. Może trzeba ustalić kadencję proboszczom i wtedy każdy by wiedział ile dany ksiądz może być proboszczem na danej parafii i nikt by nie protestował.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sonia25100 napisał:
Panie Leniak obserwuje Twoje wpisy od dłuższego czasu, jako pierwszy skomentowałeś decyzję personalną dot. ks. Podstawki z 23.06.2009 i nie uznałeś jej jako karę tylko jako odsunięcie od mediów. Daje sie zauważyć że jesteś z bliskiego kregu Życimskiego i Podstawki. Nie wiesz jak wygląda sprawa od strony parafian z Czerniejowa, a o Podgórzu masz tylko dane statystyczne. Wybiesz sie w plener człowieku zobacz parafie w Czerniejowie i w Podgórzu, to Ci sie może rozjaśni, a Wczorajszy Kurier czytałeś? Osobie duchownej(lub z bliskiego kręgu) nie przystoją takie wypowiedzi, ale to nie ja będe Cię za to rozliczać. Kościół to wspólnota ludzi i należy się z nimi liczyć bo to oni go tworzą a nie sam Życimski i jemu podobni. Księrza składają śbuby posłuszeństawa a parafianie takich ślubów nie składają. Może trzeba ustalić kadencję proboszczom i wtedy każdy by wiedział ile dany ksiądz może być proboszczem na danej parafii i nikt by nie protestował.
kiedy jadę z Sobieskiej Woli do Lublina to jadę przez Czerniejów... wiem również gdzie jest Podgórze ;-) czytałem nie tylko wczorajszy kurier ale i wszystko co na ten temat napisane w gazetach i na forum zostało. bliski krąg Życińskiego i Podstawki? no tak jesteśmy katolikami to mozna uznać za bliski krąg. przecie jasno opisałem moje związki z Krzyśkiem Podstawką -20 lat temu (rok 1983 to był konkretnie, a jamnik drużynowego Deptuły wabił się - PRONek) byliśmy harcerzami - w Zawiszakach byliśmy obaj... od tamtej pory poza mijaniem się na ulicy wymieniliśmy maile przy okazji "sprawy Agaty" Zycińskiego zaś widziałem kilka razy z dość daleka... bliski krąg? jak rany to w jakim Ty sie miescisz? duchownym nie jestem a rozliczać - proszę cie bardzo rozliczaj parafianie mogą być dowolni - wogóle nic nie musza rozumieć za to mogą i maja prawo protestować i robić wstyd nie tyle sobie co tym których niby bronią - prawo swiętsze od samego Boga... ... w ostatnim twym zdaniu - owszem tak byłoby mozna ale temat jest szerszy myślę że jeśli go dyskutować to jednak stanowczo w innym wątku bo to i kwestia emerytów dla przykładu... ps. na imię mam Przemek, zresztą jak się zalogujesz jako stały uzytkownik forum to znajdziesz i mój nr telefonu i mail etc. - wystarczy być zalogowanym i kliknąć w nazwisko przy zdjątku
Ostatnio edytowany 4 sierpnia 2009 r. o 10:16
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafianie z Czerniejowa błagam nie poddajcie się!!!!!! Jesteście wielcy i trwajcie w swoim proteście, popieramy Was z całego serca. Wstyd mi za Życińskiego to nie jest człowiek na stanowisko arcybiskupa. Czemu nikt nie mówi o sytuacji gdy jakiś czas temu przez Życińskiego została zaproszona delegacja żydowska która to miała zwiedzić seminarium lubelskie. Owszem delegacja ta przyjęła zaproszenie ale pod warunkiem że z seminarium na czas wizyty zostaną usunięte nasze znaki wiary czyli KRZYŻE !!!! Co wówczas każe robić Życiński? Każe wynosić z seminarium KRZYŻE - oburzające prawda ale prawdziwe. Sytuacja ta spotkała się z ogromnym sprzeciwem duchowieństwa lubelskiego ale ten sprzeciw został zduszony przez arcybiskupa. Wstyd mi za Życińskiego i boli mnie serce że taki człowiek piastuje taką funkcję. On nie broni naszej wiary ale ją ośmiesza. Ludzie wzywam Was bierzcie przykład z parafii w Czerniejowie, tyle razy potrafiliśmy się zjednoczyć pokonując komunę, i inne przeciwności, walcząc o naszą Polskę, kraj w którym nasi ojcowie za wiarę i narodowość oddawali życie. W jedności siła a tę jedność i iskierkę że można walczyć o prawdę dali ludzie z małej miejscowości jaką jest Czerniejów. Dziękujemy Wam za to z całego serca !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Japolanie... ... Łuk. 23,33-34 pzdr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PROSZE O WYSLUCHANIE WSZYSTKICH KTOZY OPSERWOJA WALKE PARAFI W CZERNIEJOWIE I O KONTAKT OSOB' KTORE MOGLY BY OPISAC I WYSLAC OFICJALNE PISMO WRAZ Z PETYCJA O ODWOLANIE NISZCZYCIELSKIEJ SILY KATOLICKIEGO SPOLECZENSTWA JAKA JEST GLOWA LUBELSKIEGO KOSCIOLA ZYCINSKI PISMO DO PAPIERZA TO JEDYNE ROZWIAZANIE ZEBY POZBYC SIE TEJ ZACHLANNEJ DZIWKI PRZEPRASZAM WSZYSTKIE PANIE ZA WYRAZENIE TEGO ZAWODU JEDNAK POSTEPOWANIE TEGO PASOZYTA JES BULWERSUJACE I PONIZAJACE WSZYSTKICH KATOLIKOW ORAZ TRAKTOWANIE KSIEZY NIEULEGA FAKTOWI MEDIALNY ROZGLOS TEJ SPRAWY I POPARCIE LUDZI Z INNYCH CZESCI KRAJU KONIEC MALA PARAFIA NAMIESZALA W SZYKACH WYSOKO POSTAWIONYCH BURZULAZYJNYCH BISKUPOW I ARCY TO MUSI ULEC ZMIANIE I MAMY DOBRE POCZATKI NA LUBELSZCZYZNIE ZASTANAWIAJACE JES KIEDY BISKUPOWIE I ARCY MEZOWIE POLSKIEGO KOSCIOLA PRZERWIA MILCZENIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak Zycinski musi odejsc mamy media a niemamy zadnego przedstawiciela z episkopatu mysla ze nic sie nie stalo pokrzycza i sie rozejda bedziemy silni i wytrzymamy do konca nas zycinskieg lub powrotu naszego proboszcza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeśli napiszecie list do Benedykta XVI takim samym językiem jakiego tu uzywacie to chętnie wam pomogę lubię taką skrajną konsekwencję... w czym rzecz z tą pomocą? swoja drogą to wiecie co zrobię zbiore te wszystkie wpisy z forum i prześlę je ks. Markowi... zapewne się ucieszy z waszej postawy i sposobu w jaki go bronicie... kto wie może się wzruszy i wróci? jak myślisz dobra duszo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 23

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...